Красива посмішка та рівні, здорові зуби – робота професійного стоматолога. Але як вибрати професійного стоматолога, не помилитися, якщо кожна клініка запевняє, що у них у штаті працюють найкращі фахівці?
Навіщо потрібно вибирати стоматолога
Стоматолог – це лікар, від якого залежить здоров'я ваших зубів. Крім якісного лікування, пацієнт хоче провести його у комфорті, бути впевненим у чистоті обладнання, стерильності інструментів. Пацієнт не хоче відчувати дискомфорт, а деякі ще патологічно бояться лікування зубів та пов'язаного з ним болю.
Критерії вибору фахівця
Іноді лікар має в своєму розпорядженні розмову або справляє приємне враження, при цьому може виявитися не тим фахівцем, на якого розраховував клієнт. Зовнішність – це не той критерій, яким оцінюють стоматолога. При виборі фахівця дуже допомагають відгуки клієнтів, які можна переглянути на сайтах, відгуках та форумах. Після цього варто записатися до нього на первинний прийом. Вже цьому етапі можна проаналізувати стоматологічну клініку. У хорошому медичному центрі при записі на прийом у вас не має виникнути негативної думки.
Про досвід та кваліфікацію лікаря можна судити за такими ознаками:
- лікар уважно оглядає стан рота;
- збирає докладний анамнез;
- спрямовує на рентген для детальної оцінки;
- не поспішає відразу розпочинати лікування;
- не нав'язує додаткових послуг;
- дає поради.
Після прийому проаналізуйте свою думку про лікаря:
- чи дав він рекомендації;
- чи готовий приступити до лікування складного випадку;
- чи готовий продовжити з вами роботу у разі ускладнень.
Готовність фахівця вирішувати проблеми, які можуть виникнути після проведеного лікування, що не є рідкістю в стоматології, говорить про професіоналізм фахівця. Вибрати стоматолога, який не лише бере гроші за прийом, а й готовий вести пацієнта – дуже важливо.
Коли не варто продовжувати лікування у конкретного лікаря
Існує низка ознак непрофесійного ставлення до клієнта. Якщо у клініці:
- не зібрали докладний анамнез про захворювання, супутні патології та стан здоров'я;
- під час прийому лікар не використовує рукавички, маску;
- немає помічника під час прийому;
- починають проводити маніпуляції без огляду;
- немає рентгенологічного обладнання;
- панує антисанітарія;
- нав'язуються непотрібні додаткові послуги.
Вибираємо клініку
Щоб не потрапити на рекламні та маркетингові хитрощі, а знайти хорошу стоматологію, в якій безпечно та якісно вилікують зуби або проведуть протезування, потрібно ретельно підійти до його вибору.
Важливий критерій вибору стоматології – ліцензія, у якій прописані види послуг. Вони можуть бути такі:
- терапевтичні (лікування карієсу, пульпіту, пародонтиту);
- ортодонтичні;
- хірургічні;
- дитячої стоматології;
- протезування;
- імплантації.
Цей документ має бути завжди у вільному доступі. Зверніть увагу на штат спеціалістів. Важливим є стаж та кваліфікація фахівців.
Важливою є і наявність сучасного обладнання. Якщо ви бачите крісло, яке на вигляд старше за вас, йдіть з такої клініки. Якісне лікування неможливо провести без відповідного обладнання. У комплектації стоматології мають бути:
- рентген;
- радіовізіограф;
- стерилізатори;
- ендодонтичні прилади; мікроскоп;
- комп'ютерна томографія щодо імплантації;
- наявність чи співробітництво із зуботехнічною лабораторією.
Оцініть зовнішній вигляд будівлі та внутрішнього приміщення медичного центру. У гарній компанії дбають про імідж. Чистота, новий ремонт говорять про професіоналізм власників клініки.
Порівнюємо ціни
Стоматологія – дорога галузь медицини. Використання сучасного обладнання, кваліфікація лікарів, якісні матеріали потребують певних витрат. Але і тут можна вибрати лікаря, який працює в одному з потрібних сегментів: економ, стандарт чи преміум. У клініках преміум-класу всі послуги, що проводяться, зазвичай завищені на 10-20%, які компенсуються високим рівнем комфорту та обслуговування.
Висновок
Отже, основні критерії вибору професійного стоматолога:
- наявність ліцензії певний вид діяльності;
- чиста, комфортна обстановка;
- наявність сучасного необхідного обладнання;
- адекватні ціни;
- досвід лікаря;
- складання поетапного плану лікування без нав'язування непотрібних послуг.
Обговорення з пацієнтом методу лікування, можливих ускладнень та ризиків, готовність лікаря супроводжувати клієнта на після лікувальному етапі. Іноді доводиться змінювати план лікування, якщо під час проведення виявляються додаткові проблеми. Наприклад, якщо під час лікування карієсу виявляється ушкодження нерва. Хороший лікар завжди повідомить зміну тактики терапії пацієнту.