Каміни використовувалися для опалення протягом століть, причому зараз широко застосовуються традиційні відкриті каміни і закриті каміни з радіаторами. Теплову потужність закритого каміна не можна порівняти з потужністю відкритого каміна, який спалює в кілька разів більше дров, ніж камін з встановленою опалювальною вставкою і більшу частину тепла виводить через димохід. Придбати якісний камін можна за посиланням https://saven.ua/ru/dnepr/ прямо зараз, вартість Вас приємно здивує.
У закритих камінах більша частина тепла передається за рахунок руху повітря, а повітря, що обтікає нагріту вставку, відводиться далі по ізольованих каналах. Решітки та анемостати встановлюються на кінці повітропроводів, які можуть бути розташовані на стіні (над підлогою або стелею) або на стелі. Залежно від типу циркуляції повітря, що використовується, можна обігрівати від декількох до десятка приміщень. Існує так звана природна циркуляція, яка використовує явище конвекції. Це означає, що гаряче повітря піднімається в камінному облицюванні і розподіляється по каналах в інші приміщення. Ця гравітаційна система може обігрівати до чотирьох кімнат, віддалених від каміна на відстань до 3 м.
Також може бути встановлена спеціальна електрична повітряна турбіна для забезпечення так званої примусової циркуляції повітря, що значно розширює можливості обігріву в залежності від площі та кількості приміщень. Також доступні турбіни з продуктивністю по повітрю до 800 м3/год, що дає можливість обігрівати більше 10 приміщень. Для того, щоб опалення функціонувало повноцінно, важливо забезпечити вільну циркуляцію повітря. Нагрітому повітрю, яке потрапляє в приміщення через повітроводи, після охолодження слід дати можливість повернутися в кімнату з каміном, і найпростіший спосіб забезпечити це - залишити зазор близько 2 см між дверцятами і підлогою.