Одяг на будівництво – робочий чи захисний

Июль 4, 2022

Безпека на будівельному майданчику є дуже важливою. Робота без належних запобіжних заходів, поблизу так званого важкого обладнання, багатьох машин і будівельних матеріалів, часто з впливом шуму на робочому місці, може бути досить ризикованою. Ви можете замовити та купити спецодяг оптом компанії "Ковчег" за самою вигідною та недорогою ціною. На будівельному майданчику вкрай важливими є правила безпеки, і обхід або відхилення від них може закінчитися трагічно. Охорона праці та техніка безпеки на будівельному майданчику – це земельна ділянка, якою має займатися, зокрема, керівник будівництва. Він повинен, наприклад, звертати увагу на те, чи забезпечені працівники, якими він керує, будівельним одягом та обладнанням для забезпечення здоров'я та безпеки. Це не тільки класичний спецодяг, а й захисний одяг, наприклад світловідбиваючі штани, рукавички та протектори різних типів. Сучасний та зручний спецодяг купити можна недорого та швидко.

Додаткові рішення необхідні, коли температура за вікном падає і потрібно підготувати відповідний зимовий будівельний одяг. Незважаючи на те, що у разі сильних морозів та рясних снігопадів будівельні роботи припиняються, нові технології дозволяють проводити багато робіт навіть узимку. Тому будівельникам також доводиться справлятися з холодом та вітром. Які предмети одягу тоді повинні входити до їхнього екіпірування? Яка зимова робоча куртка буде найкращою? Ми переглянули список доступних і рекомендованих рішень.

Одяг на будівництво – робочий чи захисний?

Робочий одяг найчастіше асоціюється з одягом, призначеним для будівельників. Однак це лише частина фактичного стану справ. Завдання цього виду одягу лише замінити особистий одяг працівника, коли його професійні обов'язки могли його забруднити. Їхня функція, однак, полягає не в захисті окремих частин тіла. І саме такий асортимент часто доводиться використовувати на будівлях.

Тому відповідно до правил охорони праці та техніки безпеки на більшості будівельних майданчиків потрібен захисний одяг. Він не тільки захищає користувача від бруду, але водночас є шаром, що захищає його здоров'я і навіть життя від небезпек, що таяться у робочому середовищі. Отже, такі предмети одягу поділяються на три категорії, що забезпечує різний обсяг захисту. Вони регулюються Директивою 89/686/ЄЕС, включеною до постанови міністра економіки.

Категорії захисного одягу

До першої категорії належить одяг, що визначається як одяг, що захищає від мінімальних ризиків. Тут немає складних конструкцій — це одяг, який повинен витримувати контакт із засобами чи речовинами, що становлять невеликий ризик для здоров'я. У цю категорію одягу також входять теплі та непромокальні речі. Варто пам'ятати, що захисний одяг І категорії зазвичай не має сертифікатів, тому кожному доводиться оцінювати його якість самостійно.

Найвищий ступінь захисту забезпечує одяг із категорії III — так званий одяг зі складною структурою, який призначений для захисту здоров'я чи життя. До нього входять усі спеціалізовані комбінезони, що захищають від хімічних речовин, високої температури та шкідливих випромінювань, а також одяг, що зводить до мінімуму ризик ураження електричним струмом.

ІІ категорія – проміжна група одягу. Вона не така спеціалізована, як одяг III категорії, але вже має відповідати відповідним стандартам. Саме тут ви знайдете предмети одягу для зварювальників, фартухи, що захищають при роботі з гострими інструментами та запобіжні жилети.

Рассказать о статье