Пристрій дренажної системи будинку

Август 19, 2020

Дренаж навколо будинку дозволяє значно знизити рівень залягання ґрунтових вод. Справа в тому, що якщо в будинку є частини будівлі, які заглиблені в ґрунтовий шар, то потрібно облаштування дренажу навколо будинку, що дозволяє забезпечити досить якісний захист приміщень від підтоплення при раптовому підвищенні рівня залягання грунтових вод.

Выбирая магазин секс шоп вы выбираете качественную продукцию для своей интимной жизни.

Різке підняття рівня залягання підземних вод може бути результатом випадання великої кількості атмосферних опадів і збільшення обсягу поверхневого стоку. Для запобігання руйнівним наслідкам підтоплення облаштовують пристінний або траншейний дренажі по периметру будинку.

Перш ніж приступити до проведення монтажних робіт з облаштування системи дренування навколо будинку слід знати про особливості різних типів дренажів навколо житлового будови.

Траншейна або кільцева система дренування відрізняється від пристенной тим, що її закладка здійснюється на відстані 1,5 -3,0 метра від фундаменту. Цей тип захисту будинку від грунтових вод прекрасно підходить при проведенні будівництва будинку на глинистих і суглинних грунтах, крім цього, цей тип захисту ідеально підходить для будівель, які не мають підвалів, цоколів і підпільних техприміщення. Між облаштованим дренажем і фундаментних підставою укладається і трамбується шар глини. Мета цього глиняного шару - захист підстави будови від виникнення затоплень.

Будь-який з типів захисних систем закладається нижче від найнижчої точки фундаментного підстави як мінімум на 0,5 м, що дозволяє забезпечити будова ефективним захистом від ґрунтових вод, рівень яких здатний коливатися в широких межах. Коливання рівня здатні викликати рясні дощові опади або швидке танення снігів у весняний період.

Створення системи дренування своїми руками

Облаштування дренажу по периметру будинку є клопіткою справою, тому перед тим, як приступити до проведення робіт, здійснюються операції з підготовки фундаментного підстави. Підготовка полягає в обробці зовнішньої частини бітумної грунтовкою. Після цього фундамент покривається бітумною мастикою. Поверх густий намазки укладається сітка для армування, а поверх неї наноситься ще один шар мастики.

Дренаж навколо будинку облаштовується після проведення підготовки.

Облаштування траншейного дренажу

Облаштування траншейного дренажу передбачає прокладку спецтруб. Перш за все, проводиться вимір перепадів висоти на місцевості. Відповідно до отриманих результатів здійснюється підсипка піску по траншеях з дотриманням ухилу спецтрубопровода. Точність проведення цієї операції в подальшому забезпечує відтік води самопливом в колодязь, який розташовується на певній відстані від фундаментного підстави. Дно підготовленої дренажної канави затьмарюється геотекстильні полотном, на яке насипають чистий гравій. У гравійної підсипання робиться поглиблення для прокладки перфорованої спецтруби. При укладанні спецтруб забезпечується надійне з'єднання між ними. Ухил при укладанні труб повинен бути 2 сантиметри на метр траншеї.

В процесі укладання труб на кутах системи монтуються вертикальні труби, що закриваються зверху кришками. Ці поворотні труби потрібні для забезпечення чистки системи від накопичується сміття. Труби в системі дренування грунту обертаються геотекстилем. Дренажна спецтруба засипається чистим гравієм. Поверх гравію насипають шар крупного річкового піску.

При відсутності дренажної спецтруби її можна зробити зі звичайної труби для каналізації, яка виробляється з полімерних матеріалів. Для цієї мети потрібно взяти трубу і просвердлити дрилем отвору в трубі. Отвори повинні мати розмір менше розмірів гравію.

Облаштування збірного колодязя системи дренування

У місці з'єднання труб проводиться монтаж колодязя для збору води. Для монтування цього елемента системи добре підходять ж б кільця. При наявності умінь можна виготовити стінки колодязя своїми силами. Для цієї мети потрібно придбати армсетку і підготувати бетонний розчин.

При облаштуванні колодязя для збору ґрунтових вод в місці перетину труб проводиться вибірка грунту. Після цього здійснюється монтаж колодязя. Зверху колодязь накривається за допомогою люка, виготовленого з міцного матеріалу. При облаштуванні колодязя проводиться його утеплення пінопластом, мають мінімальну товщину 25 см.

Облаштування дренажної системи навколо будинку при відповідній підготовці не є складною будівельної завданням. Перед проведенням робіт слід підготувати в потрібному обсязі будматеріали. При проведенні будівництва необхідно дотримуватися технології будівництва.

Рассказать о статье