Вибираємо електрощити

Май 11, 2020

Під'їзні електрощити є найважливішим елементом забезпечення багатоквартирного будинку електроенергією. Вони призначені для харчування та захисту від перевантаження і короткого замикання мереж напругою 380/220 В з частотою дока 50 Гц. Такі щити також служать для запобігання безоблікового споживання електроенергії. Габарити під'їзної електрощита визначаються висотою стель приміщення, в якому він розташований, а також числом квартир.

Качественные купить замки для электрошкафов вы можете не входя из дома на сайте компании.

Як правило, під'їзні електрощити мають два або три відсіки. Перший відсік призначений для розподілу електроенергії. Другий відсік служить для введення і обліку електричної енергії. Третій відсік використовується для слабкострумових мереж, таких як Інтернет, сигналізація, телефонія. Кожен відсік забезпечується дверцятами.

Під'їзний щит часто оснащується лічильниками, призначеними для обліку витрати електричної енергії. В цьому випадку щити мають віконця, через які можна побачити показання лічильників. Завдяки продуманій конструкції, щити легко монтуються в панель. Всі елементи пристрою мають болтовими контактами, які виконують функцію зрівнювання потенціалів.

Сам під'їзний електрощит складається з металевого корпусу з дверцятами. У ньому можуть встановлюватися автоматичні вимикачі, захисту відхідних ланцюгів і вводів в квартиру, а також інші пристрої. Щит має шину PE, що служить для підключення захисних провідників, а також шину N, призначену для нульових робочих провідників.

Електрощити виконуються як в навісному, так і в втопленому виконанні. Навісні пристрої закріплюються на стіні цвяхами.

Вимоги до електрощитів

Під'їзні електрощити повинні експлуатуватися при температурі повітря від -10 ° C до + 45 ° C. При цьому вологість повітря не повинна перевищувати 80 відсотків при температурі 25 ° C.

Щит повинен замикатися на ключ або мати запірний пристрій. Відкривати його має право тільки спеціально навчений персонал.

Приміщення для установки щита не повинно містити струмопровідний пил.

Дверцята пристрою повинні відкриватися на кут не менше 95 градусів.

Корпус щита повинен мати попереджувальний напис і схему.

Проводи всередині щита повинні бути промарковані.

Рассказать о статье