Переваги бензинових та електричних газонокосарок

Декабрь 23, 2022

Газонокосарка — технічний пристрій, призначений для створення акуратного, скошеного трав'яного покриття. Вони відрізняються за продуктивністю роботи, типом дії та зручністю в користуванні. І найголовніша їхня відмінність — у двигуні, який може бути бензиновим або електричним. Спробуємо розібратися, що з них краще для конкретних завдань.

Площа ділянки — це суттєво

Електричні косарки зазвичай працюють від струму, тому вони не підійдуть для косіння великої площі, наприклад, 20 соток. Навряд чи хтось захоче тягнути за собою довжелезний шнур. Та й потужність двигуна дещо обмежена — працювати доведеться з перервами, щоб не було перевантаження, і пристрій врешті не згорів. 

Тобто газони, великі за розміром, краще обробляти бензиновою косаркою, а не електричною. Такий пристрій підійде для підстригання трави в різних місцях: на стадіоні, у міському парку, на великих територіях тощо. Присадибна ж ділянка до 5 соток чудово обробляється електричною моделлю.

Практичність сучасних косарок

Бензинова косарка потребує регулярного догляду. Її потрібно заправляти пальним, мастилом, час від часу міняти фільтри. Якщо ж хочеться менше клопоту, варто купити електрокосарку, щоб увімкнути її в розетку, натиснути кнопку запуску й розпочинати роботу. Єдине, за чим доведеться стежити, — щоб кабель не потрапив під ножі, що ріжуть.

Економія в обслуговуванні

Зазвичай бензинова косарка дорожча від електричної, оскільки її двигун складніше влаштований. Фільтри та свічки запалювання періодично потребуватимуть заміни, а пальне та мастило – регулярного поповнення. Проте завдяки тривалій працездатності таких пристроїв усі затрати окупаються.

Електрична косарка виходить бюджетнішою. Її початкова ціна нижча від бензинової. Та й електрика дешевша від пального. Техобслуговування для неї проводити не потрібно, а ремонт зазвичай недорогий. Час експлуатації електричних моделей менший від бензинових.

Продуктивність праці косарок

Продуктивність косарки — час, затрачений на підстригання певної площі трави. Вища вона там, де швидша робота. На це впливають різні чинники:

  1. Ширина захоплення. У бензинових косарок вона більша, тому велика площа скошується ними швидше, ніж електричними. Проте для якісного підстригання цей чинник діє негативно, оскільки заважає гарно обійти клумби, лавки тощо.
  2. Самохідність. Деякі газонокосарки потрібно штовхати, і здебільшого це електричні. Вони легкі, тому це не потребує надмірних зусиль. Самохідні косарки важкі, призначені для широких та довгих газонів.
  3. Об’єм травозбиральника. Якщо бак для зелені великий, робота триватиме без частих зупинок для його очищення, і швидкість підстригання підвищиться.

Розглянувши особливості бензинових та електричних косарок, рекомендуємо вибрати ту, яка буде найкращою для ваших потреб.

Рассказать о статье