Газонокосарка — технічний пристрій, призначений для створення акуратного, скошеного трав'яного покриття. Вони відрізняються за продуктивністю роботи, типом дії та зручністю в користуванні. І найголовніша їхня відмінність — у двигуні, який може бути бензиновим або електричним. Спробуємо розібратися, що з них краще для конкретних завдань.
Площа ділянки — це суттєво
Електричні косарки зазвичай працюють від струму, тому вони не підійдуть для косіння великої площі, наприклад, 20 соток. Навряд чи хтось захоче тягнути за собою довжелезний шнур. Та й потужність двигуна дещо обмежена — працювати доведеться з перервами, щоб не було перевантаження, і пристрій врешті не згорів.
Тобто газони, великі за розміром, краще обробляти бензиновою косаркою, а не електричною. Такий пристрій підійде для підстригання трави в різних місцях: на стадіоні, у міському парку, на великих територіях тощо. Присадибна ж ділянка до 5 соток чудово обробляється електричною моделлю.
Практичність сучасних косарок
Бензинова косарка потребує регулярного догляду. Її потрібно заправляти пальним, мастилом, час від часу міняти фільтри. Якщо ж хочеться менше клопоту, варто купити електрокосарку, щоб увімкнути її в розетку, натиснути кнопку запуску й розпочинати роботу. Єдине, за чим доведеться стежити, — щоб кабель не потрапив під ножі, що ріжуть.
Економія в обслуговуванні
Зазвичай бензинова косарка дорожча від електричної, оскільки її двигун складніше влаштований. Фільтри та свічки запалювання періодично потребуватимуть заміни, а пальне та мастило – регулярного поповнення. Проте завдяки тривалій працездатності таких пристроїв усі затрати окупаються.
Електрична косарка виходить бюджетнішою. Її початкова ціна нижча від бензинової. Та й електрика дешевша від пального. Техобслуговування для неї проводити не потрібно, а ремонт зазвичай недорогий. Час експлуатації електричних моделей менший від бензинових.
Продуктивність праці косарок
Продуктивність косарки — час, затрачений на підстригання певної площі трави. Вища вона там, де швидша робота. На це впливають різні чинники:
- Ширина захоплення. У бензинових косарок вона більша, тому велика площа скошується ними швидше, ніж електричними. Проте для якісного підстригання цей чинник діє негативно, оскільки заважає гарно обійти клумби, лавки тощо.
- Самохідність. Деякі газонокосарки потрібно штовхати, і здебільшого це електричні. Вони легкі, тому це не потребує надмірних зусиль. Самохідні косарки важкі, призначені для широких та довгих газонів.
- Об’єм травозбиральника. Якщо бак для зелені великий, робота триватиме без частих зупинок для його очищення, і швидкість підстригання підвищиться.
Розглянувши особливості бензинових та електричних косарок, рекомендуємо вибрати ту, яка буде найкращою для ваших потреб.