Безперебійник для роутера: особливості вибору

Июнь 20, 2023

У квартирі може не бути праски, а от роутер сьогодні — річ обов’язкова. Пристрій забезпечує доступ до Інтернету всім членам родини та багатьом «розумним» побутовим приладам. Його робота залежить від якості напруги в електромережі. Але в теперішніх умовах перебої з енергопостачанням — норма, а не виняток.

Відключення та стрибки напруги в кращому випадку можуть призвести до тимчасової втрати працездатності роутера. Повний вихід з ладу — і ви будете вимушені витрачати гроші на новий прилад. Захистити його від подібних негараздів допомагають безперебійники (ДБЖ).

Розглянемо основні різновиди таких девайсів.

Блок живлення з акумулятором

Бюджетний варіант, може використовуватись як альтернатива штатному блоку живлення. Має вбудовану літій-іонну батарею, що заряджається, коли напруга в електромережі є, та забезпечує роботу роутера, коли електропостачання вимкнено. 

Зазвичай, ємність акумулятора невелика, тому й час автономної роботи відповідно низький. Серед інших недоліків можна назвати неможливість підключення інших приладів та відсутність функції стабілізації напруги.

ДБЖ постійного струму

Такі безперебійники використовуються для живлення пристроїв, які працюють від мережі постійного струму (домофони, сигналізації, кодові замки). Роутер також працює від постійного струму, але підключається до побутової мережі блоком живлення, який і перетворює змінний струм в постійний. 

Такі ДБЖ можна використовувати для живлення роутера, але для цього потрібно додатково придбати відповідний перехідник або навіть декілька послідовно з’єднаних перехідників. 

ДБЖ змінного струму

У цих джерелах безперебійного живлення відсутній конструктивний елемент, який конвертує змінний струм в постійний. Саме такі безперебійники в абсолютній більшості випадків використовуються для живлення роутерів. Причому вони можуть не тільки забезпечувати автономну роботу маршрутизатора, а й стабілізувати вхідну напругу.

Сучасний ринок пропонує широкий асортимент таких ДБЖ з потрібною тривалістю автономної роботи та функціоналом, здатним справлятися зі значними за номіналомстрибками напруги.

Розрізняютьдекілька різновидів ДБЖ змінного струму:

  • Безперебійники резервного типу(off-line ДБЖ). Мають просту конструкцію, гарний ККД, коштують недорого. Вміють переключати живлення на акумулятор у разі зникнення напруги в електромережі. Серед недоліків — наявність затримки при комутації, відсутність стабілізації напруги.
  • ДБЖ інтерактивного типу. Тут вже присутній стабілізатор, ціна вища, ніж у попередника, але затримки при переключенні нікуди не зникли. Тому за відключенняелектрики можливі збої в роботі роутера.
  • Безперебійники подвійного перетворення (online). Досить дорогі пристрої, але найкращі з точки зору надійності функціонування. Змінний струм перетворюється в постійний, його характеристики стабілізуються й через інвертор на вихід подається змінний струм з «правильними» параметрами. Оскільки в цій схемі задіяний акумулятор, затримки при відключенні електроенергії відсутні.

Якщо дозволяє бюджет, краще використовувати online ДБЖ. Можна обійтись і безперебійником інтерактивного типу, але живити роутер за допомогою off-line пристрою не рекомендується, зважаючи на якість напруги в побутовій електромережі.

Рассказать о статье

Расскажите о нас