Електрика в новобудові

Июнь 10, 2023

Купівля квартири в новобудові - велика подія для будь-якої людини, сім'ї, тому потрібно врахувати безліч нюансів, щоб уникнути непередбачених витрат. Зазвичай забудовник пропонує покупцям два або три основні варіанти житла: вільного планування – без обробки та з мінімальним набором інженерних комунікацій, «сірий» варіант – з базовими комунікаціями та чорновим оздобленням, або з повним оздобленням. Замовляйте послуги електрика у Львові на сайті https://220lviv.top/

З першого погляду варіант «під ключ» може здатися найбільш привабливим – не потрібно робити електромонтаж у новобудові , виконувати ремонтно-оздоблювальні роботи. Але в цьому випадку новоселам доведеться задовольнятися саме конфігурацією, яку запропонує забудовник. Фактично розміщення меблів, побутової техніки потрібно буде підганяти під вже змонтовані точки підключення. Відповідно, свобода вибору суттєво обмежується. З сірим варіантом справа майже так само, за винятком того, що переконфігурувати електрику в новобудові такого типу буде набагато простіше - можна сміливо робити штроби для нової проводки.

Оптимальним технічно та економічно бачиться електрика у новобудові вільного планування. У цьому випадку власник нерухомості сам підганяє інженерію та конфігурацію приміщень під себе.

Специфіка електрики в новобудовах з оздобленням

Квартира з повним оздобленням не може не тішити, але ейфорія від переїзду минає, і починається повсякденне життя. І ось тут і з'ясовується, що електроплиту з духовкою непогано було б поставити зовсім в іншому місці, незручне розташування розетки під пральну машину з'їло вільний простір у ванній, а для підключення телевізора доводиться використовувати подовжувачі. А все тому, що забудовнику зовсім не цікаво, якою ви бачите свою майбутню квартиру – всі типові рішення.

І це стосується не лише конфігурації:

  • Вся електротехнічна продукція з дешевого цінового сегмента – її надійність, довговічність, ефективність завжди є сумнівною;
  • Встановлюється найпростіший, найдешевший щиток, часто – без запасу під монтаж додаткових ліній та модулів;
  • Розрахунок навантажень виконується навскидку, за типовими усередненими стандартами, під них підбираються автомати, проводка.
  • Всі роботи зроблені під припасування під ПУЕ, ТУ тільки для того, щоб здати об'єкт в експлуатацію

Добре, якщо підрядник сумлінний, і система електропостачання відповідає чинним державним стандартам (ГОСТ, СНіП, ПУЕ, ТУ тощо). Але іноді для економії забудовник нехтує ними, використовуючи максимально дешевий електротехнічний матеріал.

Способи переконфігурування системи електропостачання в новобудові з оздобленням

У квартирі із завершеним ремонтом головна проблема – це неможливість штроблення стін для розведення нової проводки без шкоди існуючому ремонту. Простіша справа, якщо мешканці все одно збираються щось міняти в обробці, наприклад, замінити шпалери фарбуванням або змінити колір стін. У цьому випадку штроби з укладеними в них дроти закриваються штукатуркою, шпаклівкою. Потім поверхня обклеюється шпалерами або перефарбовується.

Але буває, що новосели не хочуть нічого змінювати в плані оздоблення або не готові до цього матеріально. Тоді електрика в новобудові може бути виконаний такими способами:

  • Розведення під натяжними стелями – основну частину нових проводів, що підводять, можна приховати під полотнами натяжної стелі, якщо в обробці застосовується саме такий підхід;
  • Зовнішній монтаж електропроводки у спеціальних кабель каналах, порожнистих плінтусах або карнизах по поверхні стін та у кутах на стиках між стінами, стелями та підлогами;
  • Оптимізація за допомогою системи розумного будинку NERO – це унікальний комплекс пристроїв, який інтегрується в вже існуючу електромережу, що дозволяє зробити її суттєво функціональнішою, зручнішою та безпечнішою.

Рассказать о статье

Расскажите о нас