Своєчасний та ефективний захист рослин залежить не тільки від вдало підібраних препаратів, але й оптимізованої роботи техніки. Сучасні обприскувачі причіпні не лише якісно виконують основні задачі, але й, завдяки автоматичній систему керування, полегшують роботу оператора та пришвидшують процес обробки. Наприклад, суміш з каністри 20 літрів виливають в бак протягом хвилин. Якщо таких каністр буде 4, то знадобиться 4 хв. відповідно. На перший погляд це небагато і ніяк не впливає на кінцевий результат. Однак, аграрії використовують функцію забору каністр, що скорочує час наповнення резервуара втричі. Здавалося б 4 хв це не проблема, тоді для чого її усувати?
Залежно від об’єму ємності, обприскувачі до трактора заправляють в середньому 30-40 хв. декілька разів за зміну. Якщо скоротити час в три рази, то в підсумку отримаємо збільшення продуктивності на 5%, а це вже на десятки гектарів обробленої площі більше. Звичайно, підрахунки неточні, але обприскувач причіпний працює в дуже стислих агротехнічних термінах. Простій техніки може мати катастрофічні наслідки, адже шкідники і хвороби не чекають.
Змішування робочого розчину
Неправильне приготування робочої рідини призводить до втрати біологічної дії препаратів. Тому важливо дотримуватися суворих інструкцій дозування та певної послідовності.
- Спочатку в оприскувач до трактор приєднують рукав для подачі води в резервуар. В більш старіших моделях агрегатів, воду заливають через горловину резервуара, що не є практичним через надмірне піноутворення. Оператор витрачає час на заправку.
- Насос подає воду до нижньої частини резервуара, тоді як міксер змішує її з хімікатами і готовий однорідний розчин подає в розпилювачі. Виробники продають обприскувачі причіпні з вже укомплектованим міксером. Якщо в базову комплектацію пристрій не входить, докупити його не проблема.
- Продуктивність мотопомпи чи насоса в першу чергу залежить від діаметра рукава. Чим більший розмір, тим швидше бак наповниться водою. До прикладу, дано: рукав 75 мм та ємність 3200 л, час заправки не перевищуватиме 7 хвилин, включно з підведенням рукава і включенням насоса.
Причіпні обприскувачі з встановленою системою управління процесом заправки мінімізують роботу оператора, якому залишається тільки підвозити воду, дозувати препарат та слідкувати за рівнем води у баку. По суті, потрібно увімкнути тільки один кран і якщо система працює правильно, причіпний обприскувач за 10 хвилин готовий до роботи.
Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/priczepnye-opryskivateli/