Насос: що врахувати при виборі для приватного будинку

Октябрь 26, 2022

Не весь приватний сектор Вінниці приєднаний до спільної системи водопостачання. Для самостійного видобутку ресурсів власники будинків встановлюють насоси. Розглянемо, на що звернути увагу, щоб правильно підібрати техніку.

Види насосів

Прилади відрізняються за способом установки, принципом дії. У приватних будинках монтують поверхневі та занурювальні. Типи та особливості перших моделей:

  1. Відцентрові. Складаються з колеса із лопатями, що поміщене у металевий корпус. 
  2. Вихрові. Конструкція схожа з відцентровими. Вихрові насоси компактніші, у них трохи нижчий ККД.

Перевага поверхневих насосів — не потрібно бурити глибоку свердловину. Прилад легко монтувати, він завжди у полі зору. Доступ для ремонту та обслуговування завжди відкритий. Через це діагностика неполадок недорого вартує. Поверхневі конструкції підійдуть, якщо джерело води знаходиться не більше, ніж 8 м від свердловини. 

Занурювальні моделі більш потужні, здатні швидко перекачувати великий об'єм рідини. Їх встановлюють, коли джерело знаходиться на відстані більшій, ніж 8 метрів від поверхні. Такий водяний насос для дому легко встановити у колодязь. Перевага пристроїв — подача акви можлива на висоту до 80 м, тому постачання буде навіть на 2 поверх будинку. Основні види занурювальних насосів:

  • відцентрові — принцип роботи такий самий, як у поверхневих моделях;
  • гвинтові — у конструкції передбачений обертаючий шнек, він створює високий тиск води;
  • вихрові — усередині встановлене колесо с лопатками, що розташовані радіально;
  • вібраційні — поршень виштовхує воду зворотно-поступовими рухами.

Останні підійдуть лише для автоматизації водопостачання, оскільки продуктивність невелика. Найбільший ККД у відцентрових моделях.

Технічні параметри: що врахувати при виборі

Перед купівлею варто визначитися з типом установки та дізнатися про якість води. Від цього залежить вибір за матеріалом та іншими характеристиками. Купуючи насос, враховуйте:

  • матеріал — він повинен бути стійким до корозій;
  • продуктивність — залежить від кількості використовуваних приладів, для посудомийки та пральної машини треба вищий показник, ніж для кранів;
  • висота напору — розраховується, виходячи з кількості поверхів.

Радимо подивитися моделі з додатковими «фішками». Виробники обладнують пристрої фільтрами та захисними функціями. Топові насоси очищують воду, вимикаються при перегріві. Вони захищені від сухого ходу, тому більш надійні.

Можна придбати модель зі зворотним клапаном. Вони попереджують рух води у свердловину з насосу. Знайти такі пристрої можна у магазині Алло у Вінниці, консультанти допоможуть обрати ідеальний варіант, якщо не знаєте, який потрібен. Насос — це класна альтернатива центральному водопостачанню. Правильно обраний прилад здатний забезпечити аквою весь будинок!

Рассказать о статье