​Найкращі книги для підлітків, як обрати?

Декабрь 9, 2022

Читання з раннього віку розвиває уяву, покращує пам'ять та допомагає зберегти любов до книги у дорослому віці.

Для підтримки інтересу до літератури батькам важливо обирати твори, які цікавлять їхніх дітей: дитина, яка із задоволенням слухала казку про лісових звірят у п'ять років, буде нудьгувати, читаючи цю казку у 14 років.

Підлітки можуть самостійно обирати цікаві книги для читання, але батьки все одно повинні бути обізнані з дитячою літературою, щоб мати змогу давати своїм дітям найкращі книги для підлітків.

Як обрати цікаву книгу для підлітка?

Купівля книг для підлітків - завдання не з легких. У магазинах великий вибір, і будь-який батько може розгубитися. Але не варто обирати популярну книгу навмання. Ознайомтеся з наступними порадами та обирайте цікаві книжки, які сподобаються вашій дитині.

Обираємо книжки з урахуванням віку

Підлітковий вік - дуже динамічний. Наприклад, 12-річну дівчинку можуть зацікавити книги про стосунки з друзями, а 15-16-річну - про перше кохання. Книги, які порушують близькі дітям теми та питання, неодмінно викликають непідробний інтерес у юних читачів.

Особисті інтереси дітей

Підлітки швидко ростуть і їхні інтереси змінюються зі швидкістю світла: сьогодні 10-16-річна дитина може захоплюватися фентезі, а завтра читати детектив. Тому дорослим важливо завжди тримати руку на пульсі та слідкувати за інтересами своєї доньки чи сина.

Ознайомтеся зі змістом заздалегідь

Підлітки хочуть бути максимально незалежними, але батьки все одно повинні контролювати все, з чим стикаються їхні діти. Це стосується не лише контенту в інтернеті, але й літератури. Зараз існує величезна кількість різноманітних книг, починаючи від дійсно хороших і закінчуючи книгами, які є абсолютно марними. Якщо ви прочитаєте анотацію та відгуки перед покупкою, вам буде важко визначитися з вибором.

Порада

Не соромтеся звертатися за допомогою у виборі цікавих книжок для підлітків. Допомогти можуть продавці магазинів, батьки однокласників, друзі Вашої дитини чи підлітка тощо.

Наприклад, припустимо, що однокласником Вашої дитини є Валера, і його мама подарувала йому книгу про Гаррі Поттера. Припустимо, Валера зрадіє і попросить маму купити всі інші частини юного чарівника. Якщо ваша дитина також цікавиться книгами про магію, можете сміливо вирушати до книжкового магазину і купувати бестселер.

Книжкові рекомендації в інтернеті

Найшвидший спосіб вибрати книги для підлітків - це пошукати спеціально підібрані назви в Інтернеті і прочитати опис, щоб зрозуміти, чи зацікавить той чи інший твір вашу дитину.

Рассказать о статье