Відтворення або підтримання та догляд за водопоями та іншими елементами ландшафту середнього поля з групами дерев та чагарників є важливим природним елементом, що водночас впливає на мікроклімат, ерозію та рівень ґрунтових вод у межах поля. Індивідуальний вплив зазвичай дуже мало, але воно є, а якщо таких елементів середовища багато, то їхній вплив більший і кращий. Про сучасні інтелектуальні рішення для агробізнесу Ви можете дізнатися на https://ifarming.com.ua/ у будь-який зручний для Вас час.
Проведення заходів щодо підвищення водоємності поля, що визначає кількість води, доступної рослинам протягом вегетаційного періоду. У цьому відношенні до найважливіших заходів відносяться: сівозміна (що більше рослин з різних агротехнічних груп, тим краще), догляд за органікою (баланс має бути позитивним, тобто кількість органіки в ґрунті має збільшуватися, а не зменшуватися), тобто підживлення натуральними та органічними добривами, обробіток проміжних культур, особливо бобових, усунення або зменшення надмірного ущільнення ґрунту.
Саме кількість органічної речовини та мінеральний склад ґрунту визначають кількість води, яка буде пов'язана та збережена і, таким чином, доступна для рослин. Не будемо недооцінювати проміжні культури, не відмовлятимемося від підживлення натуральними добривами, будемо орати солому та інші післязбиральні залишки, такі як листя буряків та інші рослинні залишки. Будемо сіяти метеликів та злаки з метеликами не лише як кормову базу для тварин, а й як елемент сівозміни у проміжних посівах під оранку. Використовуємо мульчу, тобто. не залишаємо землю голою, щоб вона непродуктивно випаровувалась, коли на ній немає врожаю.
Необхідність регулювання кислотності ґрунту є одним із найважливіших факторів захисту від втрати врожаю у посушливі періоди. Це важливе питання, про яке мало говорять. Співвідношення азоту та калію також має велике значення. Важливо, щоб рослини не мали недоліку в калії, тому що цей елемент безпосередньо знижує посуху і морозний стрес, а також впливає на стійкість рослин до грибкових захворювань. Правильне добриво, щоб бути ефективним, повинне використовуватися стійким та усвідомленим чином (терміни, дози, вибір добрив) та залежить від наявності води.