​Токарна обробка з ЧПУ чи фрезерна обробка з ЧПУ

Май 25, 2022

Токарна обробка з ЧПУ чи фрезерна обробка з ЧПУ? Вибір відповідної технології виробництва деталей

Ви маєте деталь, яку потрібно виготовити, ви підготували для неї CAD-документацію. Тепер настав час переробити. Який процес обробки з ЧПУ буде найбільш підходящим до вашого завдання? На ринку багато компаній, що пропонують різні технології обробки на верстатах з ЧПУ, але рішення про вибір виявляється не настільки очевидним. До Ваших послуг токарно-фрезерна обробка з чпк за самою вигідною та доступною ціною. Щоб краще зрозуміти обидва процеси, як токарну обробку з ЧПУ, так і фрезерну обробку з ЧПУ, варто розглянути їх поряд.

Ця стаття не буде зведенням знань про токарну та фрезерну обробку з ЧПУ. Існують буквально сотні книг, посібників та відеороликів, у яких розповідається про кожен із цих процесів, і навіть деякі — зазвичай найдовші — присвячені лише найдрібнішим деталям кожного з них. Ми хочемо зосередитись на швидких та легких характеристиках цих двох основних процесів обробки з ЧПУ.

Що таке токарна обробка із ЧПУ?

Токарна та фрезерна обробка є двома популярними методами обробки з ЧПУ. Обидва дефектні, тобто вони видаляють зайвий матеріал для досягнення кінцевого результату – вашої частини. Крім цієї фундаментальної подібності, це два абсолютно різні процеси.

Токарна обробка з ЧПУ виконується на верстаті, який називається токарним верстатом, в якому матеріал обертається, але інструмент залишається нерухомим. Зазвичай деталь утримується в шпинделі, що обертається, патроном, який може затискатися механічно або гідравлічно, щоб утримувати деталь на місці. При обертанні шпинделя головка, оснащена різальними інструментами, рухається до матеріалу і видаляє його в міру обертання матеріалу, створюючи бажану форму. Інструменти в револьверній головці дуже жорсткі, і револьверна головка обертається, щоб змінити інструмент, що контактує з матеріалом. Оскільки деталь обертається, у той час як інструменти видаляють матеріал, результуюча форма являє собою деяку форму профілю, що обертається: куля, конус, циліндр тощо. Шпиндель та револьвер керуються вбудованим комп'ютером,

Токарні верстати з ЧПУ схожі на складніші токарні верстати і можуть включати одну або кілька револьверних головок, допоміжні шпинделі і різні варіанти інструментів, а також різні конфігурації потужності і швидкості. Токарні верстати з ЧПУ дорожчі, але дозволяють виробляти більше деталей за менший час.

Рассказать о статье