Як вибрати та правильно встановити розподільчу коробку

Ноябрь 13, 2022

Розподільча коробка – це важливий елемент електромережі, необхідний для безпечного розведення кабелів від центральної жили. Розподільчі бокси використовуються у квартирах та приватних будинках, на промислових, торгових, складських та інших об’єктах. Вони забезпечують пожежну безпеку, гарантують простий та швидкий доступ до місця з’єднання кабелів.

Розподільча коробка від Ital-Tecno

Як вибрати підходящу розподільну коробку

Є різні типи розподільчих боксі. Одні призначені для прихованого монтажу в приміщенні, а інші виготовлені спеціально для установки на вулиці. Щоб обрати оптимально підходящу саме для вашого об’єкта коробку, слід звертати увагу на такі характеристики:

  1. Клас захисту. Цей показник напряму впливає на здатність бокса захищати кабелі від зовнішніх чинників. Моделі з класом захисту IP40 підійдуть для приміщення з невисоким рівнем вологості, а коробки IP54-56 та IP65 – для монтажу на балконі та на вулиці.
  2. Спосіб установки. Розподільні бокси можуть бути вбудованими та накладними. Вбудовані встановлюються безпосередньо в стіну, а накладні – кріпляться на її поверхні.
  3. Наявність отворів для підведення та відведення кабелів. Можна вибрати коробку з уже сформованими отворами, або з перфорацією. Моделі другого типу потребують доопрацювання – електрик самостійно зробить в них необхідні отвори під час монтажу. Перфорація полегшує майстру цю задачу.
  4. Спосіб з’єднання електродротів. Якщо електрик буде з’єднувати кабелі методом скрутки, зварювання або пайки, можна вибрати звичайну пусту розподільчу коробку. Для з’єднання клемами є бокси зі спеціальними місцями для розташування затискачів.

Навісна розподільча коробка

Щоб вибрати дійсно якісну коробку, слід також звертати увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Надійними та довговічними будуть моделі з полівінілхлориду, термополімеру, оцинкованої сталі та алюмінію.

Великий вибір розподільних коробок представлений за посиланням https://ital-tecno.com.ua/ru/korobki-rozpodilychi/ в інтернет-магазині «Італ-Техно».

Поради для установки розподільчого боксу

Коробку треба встановлювати на відстані 10-30 см від стелі. Дуже важливо забезпечити простий та швидкий доступ до вмісту боксу. При накладному способі встановлення ця вимога виконується автоматично. Більше складнощів виникає з вбудованими коробками. Такі моделі не слід повністю ховати під шпалери чи інші матеріали оздоблення стін. Необхідно розташувати коробку таким чином, щоб для доступу не потрібно було руйнувати стіну. Якщо підвісна чи натяжна стеля приховує розподільчу коробку, в ній обов’язково має бути спеціальний люк для доступу до боксу.

 

 

 

Рассказать о статье

Расскажите о нас