Як збудувати підземне укриття на своїй ділянці

Январь 17, 2023

На сьогоднішній день бункер – це не розкіш, а життєва необхідність. Останні події в Україні показали, як важливо мати укриття, здатне зберегти життя рідних та близьких. Захисна конструкція гарантує безпеку на випадок виникнення непередбачуваної ситуації.

На Заході підземні укриття використовуються уже тривалий час. Мешканці США спускаються у бункер під час урагану, торнадо, пожежі або землетрусу. Сьогодні це найбільш ефективний спосіб захистити життя та здоров’я – своє і рідних.

Етапи будівництва

Перед початком робіт спеціаліст проводить геодезію земельної ділянки. Це дозволяє визначитися з глибиною залягання ґрунтових вод. Укриття повинне бути розташовано як мінімум на 1 метр вище них. Помилка в розрахунках тягне за собою появу зайвої вологи у бункері.

Будівельні роботи складаються з кількох етапів:

  1. Облаштування котловану. Рекомендована глибина бункеру становить 7 м.
  2. Встановлення й армування опалубки.
  3. Облаштування несучої стіни.
  4. Монтаж інженерних систем.
  5. Маскування об’єкту.
  6. Внутрішні роботи, які полягають у проведенні ремонту всередині бункеру.

Сьогодні у будівництві часто використовують сандвіч-панелі. Конструкції з надміцного поліпропілену бельгійського виробництва зарекомендували як надійний матеріал, який з легкістю витримує навіть значні механічні навантаження. Додаткові переваги – це тривалий термін експлуатації, який складає 50 років, та простота встановлення. Панелі можна купити для розгортання на будь-якій місцевості.

Ключові функції

Бункер призначений для захисту людей від природних стихій, артилерійських обстрілів та навіть ядерного вибуху. Якісно зроблені підземні укриття повинні відповідати наступним вимогам:

  • захищати тимчасових мешканців від негативного зовнішнього впливу;
  • мати кілька виходів (якщо основний буде недоступний з певних причин, то люди зможуть скористатися аварійним);
  • забезпечувати умови для повноцінного проживання на час перебування на об’єкті;
  • відповідати мінімальним санітарно-гігієнічним вимогам.

Ураховуючи особливий характер укриття, оптимальним варіантом буде замовити готовий бункер, облаштований з урахуванням індивідуальних побажань клієнта. Використання модульних конструкцій дає можливість не лише створювати об’єкт «з нуля». Також можна змінити або переобладнати уже існуючий модуль шляхом його розширення або оснащення додатковими опціями.

Рассказать о статье