Солі з теплоносія відкладаються на внутрішніх поверхнях теплообмінників і утворюють стійкий наліт. Поява накипу гальмує роботу котла і з часом може призвести до поломок. Також стінки котла забруднюються при контакті з неочищеної водою з високим вмістом домішок - накопичується вапняний наліт. Ось чому очищення теплообмінного обладнання повинна проводитися регулярно і ретельно.
Професійна чистка теплообменников ви можете зробити разом з промивочною установою.
Що відбувається, якщо нехтувати очищенням теплообмінників?
Накип заважає повноцінній роботі пристрою і призводить до таких наслідків.
Неощадливий витрата ресурсів. Відкладення солей на стінках труб важче пропускають тепло, ніж металеві покриття. На прогрівання потрібно більше енергії і часу.
Теплообмінник перегрівається. Охолодження елементів системи забезпечує теплоносій, але шар накипу перешкоджає процесу.
Припинення роботи, дорогий ремонт. Коли відкладення накопичуються, навантаження на елементи системи зростає. Потужність роботи падає. При товстому шарі накипу система не справляється і може вийти з ладу. У цьому випадку буде потрібно серйозний ремонт.
Як зрозуміти, що необхідна чистка теплообмінників?
Основна ознака - зниження робочих показників в системі опалення або ГВП. Котел погано обігріває, потужності не вистачає. Витрата палива при утворенні накипу збільшується, може з'явитися нехарактерний шум.
У техпаспорті теплового обладнання вказані рекомендовані параметри обслуговування, в тому числі терміни очищення. Оцінювати стан роботи слід регулярно. Бернадський промивку великі виробники радять робити щорічно. Процедуру найзручніше проводити в період планової профілактики або під час аварійного ремонту.
Навантаження на вторинний теплообмінник вище, ніж у первинного. Проточна вода постійно контактує зі стінками - відкладення нальоту неминуче. Очищення теплообмінного обладнання від накипу в цьому випадку необхідна раз на півроку.
Способи очищення теплообмінників
Ми прочищаємо теплове обладнання професійно, з використанням сучасної техніки. Залежно від типу системи і рівня забруднення вибираємо метод очищення.
механічна чистка
Теплообмінник розбирається, і бруд видаляється спеціальними інструментами. Це можуть бути ручні щітки і скребки або електричні пристрої з різними насадками.
Механічний метод досить трудомісткий, найчастіше комбінується з іншими способами для більш ефективного очищення. Підходить для пластинчастих конструкцій - нерозбірні паяні і кожухотрубні так прочистити не вийде.
Хімічна чистка
Найбільш поширений метод очищення теплообмінника від накипу. Використовують реагенти, які розчиняють наліт. Хімічне очищення теплообмінників буває розбірний і безрозбірного.
розбірна
Підходить для пластинчастого теплообмінника і найчастіше застосовується в крайньому випадку, коли систему давно не чистили і накопичилося багато бруду. Цей варіант використовують для двоконтурного котла - ефективно очищає забруднення в важкодоступних місцях.
Систему розбирають, і деталі замочують в чистячих розчинах. Хімічні речовини розчиняють складні, в'їдаються відкладення. Прікіпевшіх частки видаляють механічно - вручну за допомогою інструментів.
Після видалення накипу, елементи потрібно промити водою і монтувати назад.
Перевага методу - висока ефективність, видаляються всі забруднення навіть у важкодоступних місцях.