Будова ґрунту можна представити у вигляді листкового пирога. Кожен шар грунту може бути або водоносних, або водотривким. Ці шари чергуються один з одним. Водоносні шари складаються з піску, мулу, гравію, вапняку, діломіта. Завдяки такій структурі такі шари не затримують воду. Водотривкі шари складаються з жирної глини. Завдяки чергуванню водотривкі шари оточують водоносні, утворюють своєрідні «підземні річки». Чим глибше тече така «підземна річка», тим чистіше в ній вода.
Если вы хотите хорошо отдохнуть,мы предлагаем санаторий Крым mil-ru.ru по доступной цене.
Залежно від глибини підземні води ділять на грунтові і артезіанські.
Грунтові води залягають на глибині 5-30 метрів. Чистота таких вод залежить від глибини залягання і товщині першого водотривкому шару. Сама брудна вода знаходиться на глибині 1-5 метрів. Таку воду називають верховодка. Саме ця брудна вода, яку використовувати можна тільки для поливу. Вода після першого водотривкому шару знаходиться на глибині до 30 метрів. Хімічний склад води першого водотривкому шару стабільний і рівень майже стабільний.
На глибині від 40 метрів з'являється піщаний водоносний шар. Вода тут чистіша, але рівень її забруднення все-таки високий.
Сама чиста вода залягає на глибині близько 200 метрів. Називається така вода артезіанська інакше свердловина на водоносний вапняк. Відповідно добути таку воду можна тільки пробуривши артезіанську свердловину.
Залежно від того яку воду для водопостачання будинку ви виберете, таке джерело водопостачання доведеться і робити. Розглянемо джерела водопостачання докладніше, від простого до складного.
Вибір джерела водопостачання будинку
Джерело водопостачання будинку - колодязь
Водопостачання будинку з криниці швидкий, дешевий і досить простий спосіб індивідуального водопостачання. Глибина колодязя до 30 метрів. Дешевизна і простота організації колодязів має зворотну сторону. Колодязі можуть пересихати, вода в них може бути настільки брудною, що не допоможуть фільтри очищення. Для того щоб дістатися до більш чистої води доведеться бурити свердловину.
піщана свердловина
При бурінні свердловини, на глибині від 40 метрів можна досягти піщаного водоносного шару. Вода такого шару чистіша. Водопостачання з піщаної свердловини більш стабільне, організація водопостачання (буріння свердловини глибиною близько 40 метрів) відносно недорогий процес. Але у піщаних свердловин є два основних недоліки. В посушливе літо рівень води в них може падати, а при довгому невикористанні піщана свердловина може замулюватися.
Термін служби піщаної свердловини років десять. Цілком підходить для невеликої сім'ї. Але найкраща вода для водопостачання будинку видобувається з артезіанських свердловин.
Артезіанська свердловина
Глибина артезіанської свердловини близько 200 метрів. Водоносний шар стабільний і чистий. Для будинку такої свердловини многовото, тому що артезіанська свердловина може, забезпечить водою невелике селище. Термін служби 50 років. Для організації водопостачання з артезіанської свердловини потрібно отримання ліцензіі.В різних районах Московської області глибина залягання артезіанської води різний.
У чому ж полягає сам процес організації індивідуального водопостачання будинку
Якщо коротко, то в кілька етапів.
Вибрати систему водопостачання будинку;
Вибрати місце для свердловини або колодязя;
Пробурити свердловину або вирити колодязь;
Організувати підйом води за допомогою спеціального обладнання (насос, накопичувальні баки або кесони);
Направити воду в будинок, попередньо зробивши водопідготовку в вигляді очищення;
Подати воду в накопичувальний бак або гідроакумулятор, в залежності від обраної системи водопостачання будинку.